Diabetic z pokryciem

Wkładki ortopedyczne Diabetic z pokryciem
Wkładki ortopedyczne Diabetic z pokryciem

DIABETIC Z POKRYCIEM Model wkładki szczególnie zalecony dla osób z tzw. zespołem stopy cukrzycowej, reumatyków oraz osób o wrażliwej stopie. Dostępne w rozmiarach 35-48. W wersji z pokryciem lub bez, z pelotą...

Czytaj więcej

Diabetic klasyczny

Wkładki ortopedyczne Diabetic Klasyczny
Wkładki ortopedyczne Diabetic Klasyczny

DIABETIC KLASYCZNY Model wkładki szczególnie zalecony dla osób z tzw. zespołem stopy cukrzycowej, reumatyków oraz osób o wrażliwej stopie. Dostępne w rozmiarach 35-48. W wersji z pokryciem lub bez, z pelotą metotarsalną...

Czytaj więcej

Diabetic gruby

Wkładki ortopedyczne Diabetic Gruby
Wkładki ortopedyczne Diabetic Gruby

Diabetic Gruby  Model wkładki szczególnie zalecony dla osób z tzw. zespołem stopy cukrzycowej, reumatyków oraz osób o wrażliwej stopie. Dostępne w rozmiarach 35-48. W wersji z pokryciem lub bez, z pelotą metotarsalną...

Czytaj więcej

DIABETIC - Zespół stopy cukrzycowej

Zbyt wysoki poziom cukru we krwi przy jednoczesnym braku odpowiedniej terapii jest przyczyną groźnych zmian w małych (mikroangiopatia) i dużych (makroangiopatia) ścianach naczyń krwionośnych. Zmiany te wpływają na ich trwałe uszkodzenie, a w rezultacie na zwiększoną podatność na choroby układu sercowo-naczyniowego. Uszkodzenia małych naczyń skutkują między innymi upośledzeniem funkcji układu nerwowego, co objawia się przez ból, zaburzenia czucia oraz drętwienie kończyn. Natomiast wynikiem uszkodzenia dużych naczyń krwionośnych jest np. jedno z najpowszechniej występujących i najpoważniejszych powikłań cukrzycy, czyli zespół stopy cukrzycowej.

Zespół stopy cukrzycowej to choroba charakteryzująca się niedostatecznym ukrwieniem stóp, osłabieniem czucia w stopie, przy jednoczesnym uczuciu pieczenia, mrowienia i palenia. Przewlekłe niedotlenienie tkanek sprawia iż one obumierają – tworzą się opuchlizny, skrzepy, wrzody oraz pęknięcia, deformują się paznokcie, a cała stopa jest sina. Osłabienie napięcia mięśni i kości czy stawów, powoduje martwice i deformacje uniemożliwiającą chodzenie.

Stopa cukrzycowa dotyczy od kilku do aż kilkunastu procent chorych. Jej leczenie jest trudne, długie i kosztowne, ale skuteczne. Nieleczona, prowadzi do nieodwracalnych deformacji i martwic stopy, co może skończyć się amputacją.

Bardzo ważnym elementem leczenia, a głównym sposobem leczenia zachowawczego jest odciążenie stopy. Stosuje się do tego odpowiednie obuwie i wkładki ortopedyczne odciążające przodostopie i piętę. Stopa pozbawiona czucia w źle dopasowanym obuwiu bez odpowiednio dobranej wkładki ortopedycznej to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania owrzodzeń cukrzycowych.

Wkładki wykonywane są z materiałów dobrze amortyzujących, absorbujących wstrząsy, miękkich aby były w stanie „zapamiętać” kształt oraz o odpowiedniej gęstości i sprężystości która jest zbliżona do sprężystości tkanki miękkiej od spodniej, podeszwowej strony naszych stóp.

Do produkcji naszych wkładek ortopedycznych stosujemy materiały z najwyższych półek, pochodzące od LIDERÓW europejskich producentów. Dzięki licznym testom klinicznym i badaniom posiadają certyfikaty oraz świadectwa które dopuszczają wejście naszych wkładek na rynek jako produkty medyczne.

 

25 LAT DOŚWIADCZENIA

POZWÓL ZADBAĆ O SWOJE ZDROWIE